ماسک برطرف کردن جوش
 
جوش ها ودمل ها را نباید بدون دستکش لمس کرد زیرا این کار باعث گسترش عفونت می شود. مخصوصا نباید به جوش های چرکی نزدیک بینی یا لب ها دست زد زیرا در این صورت میکروب ها و باکتری ها بطور مستقیم وارد جریان خون شده و باعث ایجاد انواع بیماریها می شوند. باید دانست که یکی از علل پدایش جوش ها، درست عمل نکردن کبد و غدد زیر پوستی است. برای رفع این مسئله توصیه می شود که از جوشانده ریشه کاسنی و یا از آب کاهو استفاده نمایید، زیرا سلولهای کبدی را نوسازی می کنند و خون را تصفیه می نمایند و در بهبودی جوش ها بسیار مؤثر می باشند.
از ماسک های زیر برای برطرف کردن جوش های خود کمک بگیرید:
• اسفناج را پخته، آن را له کرده و با سفیدآب مخلوط نموده و به صورت ماسک بر روی صورت به مدت 20دقیقه بمالید. این ماسک نیز باعث از بین رفتن جوش های چرکی می شود.
• شلغم را رنده کرده با مقداری لیموترش مخلوط نمایید. مخلوط را بر روی صورت بمالید. این ماسک را حدود 30دقیقه بر روی جوش ها قرار داده و سپس صورت را با آب ولرم خوب بشویید.
استفاده از جوشانده گیاه باباآدم نیز برای جوش های دوران نوجوانی و بهبودی آن بسیار مؤثر است.
• 60گرم برگ مو خشک شده را در آب سرد بریزید وآن را صاف کرده و به صورت نیمه گرم یا سرد با کمک قطعه ای پنبه به روی جوش های صورت بمالید.
• مقداری کلم سفید را ریز نموده با پوست موز له شده و مقداری عسل روان مخلوط نموده، از این ماسک برای میکروب زدایی پوست صورت استفاده نمایید این ماسک را به مدت 40دقیقه بر روی جوش ها قرار داده پس از آن پوست را با آب سرد و بعد با آب گرم تمیز بشوئید این عمل را هر روز تکرار نمایید.
• جعفری را له کرده و له کرده آن را با نمک و مقداری روغن زیتون مخلوط نموده و این ماسک را بر روی صورت قرار دهید. این عمل را باید قبل از خواب انجام داد و پس از آن صورت را با آب ولرم بشویید، هر روز آن را تکرار کرده تا جوش ها کاملا از بین برود
 

پوست

کلید واژه:
 

© 2003  www.momenin.org