سلامت كبد با نوشيدن آبميوه در افطار
 
كبد يكي از مهم‌ترين اعضاي بدن و مركز فرماندهي فعل و انفعالات شيميايي است كه كار پاكسازي خون را به عهده دارد.
كبد خون پاك را به مغز مي‌فرستد تا براي استفاده در ديگر ارگان‌ها به كار رود، لذا هرچه خون پاك‌تر بوده و سموم اشباع شده نداشته باشد، طبيعتا مغز كار خود را به نحو بهتري انجام داده و ارگان‌ها منظم‌تر كار مي‌كنند.
از مهم‌ترين اصولي كه در ماه رمضان بايد رعايت شود، به كارگيري رژيم غذايي مناسب است كه سموم كمتري را به كبد وارد كرده و در انجام عمل پاكسازي خون و كاركرد بسيار خوب مغز موثر واقع شود.
اگر غذاي مصرفي افطار و سحر مناسب و با كيفيت بالا باشد، فرد از نظر انرژي و توانايي‌هاي بدني كمبودي نداشته و مي‌تواند براحتي به تمام فعاليت‌هاي روزمره خود بپردازد.
بالا رفتن اسيد اوريك، چربي، اوره و قند خون در برخي افراد در پايان ماه رمضان را ناشي از عدم توجه به كيفيت مواد مصرفي در رمضان عنوان كرد.
رعايت رژيم غذايي صحيح از بروز چاقي و عوارض آن در فرد جلوگيري كرده، پوست را شفاف، روشن و نرم نگه مي‌دارد و در سيستم عصبي فرد تعادل ايجاد مي‌كند.
توصيه مي‌شود افراد روزه‌دار افطار را با آب و مايعات ولرم شروع كرده، در ادامه از آبميوه‌ها (بخصوص آبميوه‌هاي با مزه ترش) از جمله آب پرتقال، گريپ‌فروت، تمشك، زرشك و مخلوط مركبات استفاده كنند و بعد با خوردن چند عدد خرما با برش‌هايي از نان سنگك تازه افطار خود را به پايان ببرند.
مصرف مايعات سرد باعث بسته شدن حلق و مري مي‌شود، بلع را كند مي‌كند و ورم خفيفي را نيز در معده ايجاد مي‌كند و مصرف مايعات گرم نيز شديدتر از مايعات سرد، ورم معده ايجاد مي‌كند و دل‌درد، تهوع و كم‌اشتهايي را به همراه دارد و در ايجاد سرطان مري موثر است.
مصرف يك يا 2 ليوان آبميوه در افطار به پاكسازي كبد كمك و سلامت كبد را در رمضان تضمين مي‌كند و در سحر نيز از تشنگي در طول روز مي‌كاهد.
استفاده از آبميوه همچنين از احتمال بالا رفتن اسيد اوريك خون و تشكيل سنگ‌هاي اوراتي كليه جلوگيري مي‌كند.
دكتر كيومرث دانشور
 

كبد/ماه رمضان

کلید واژه:
 

© 2003  www.momenin.org