بخور و نخورهاي سحري
 
اگر غذا بسيار آبكي باشد و نان در آن تيليت شود و همچنين نوشيدن مايعات فراوان در طول غذا‌خوردن موجب كاهش دسترسي آنزيم‌هاي گوارشي به غذاها مي‌شود و برخي بيماري‌ها و نارسايي‌هاي گوارشي را منجر مي‌شود.
روزه‌داران بايد توجه داشته باشند كه مصرف ادويه فراوان علاوه بر ناراحتي‌هاي دستگاه گوارش، به تشنگي در طول روز هم دامن مي‌زند.
گفتني است مصرف غذاهاي سرخ كرده نظير‌كوكوسبزي، كوكو سيب‌زميني، كتلت و گوشت‌هاي سرخ شده مثل كباب، جوجه كباب و ماهي نيز مي‌‌تواند عوارض مشابهي را ايجاد كند.
مصرف سس مايونز، خامه، سوسيس و كالباس را در سحر نامناسب است.ين مواد غذايي باعث بروز ناراحتي‌هاي گوارشي از قبيل «ترش كردن» مي‌شوند.
اگر قرار است در وعده سحر غذاي پختني مصرف شود بايد به مقدار كم از آن غذا استفاده شود و بهتر است از نان، پنير، سبزيجات و ميوه‌جات هم استفاده كرد و براي پيشگيري از مسوميت غذايي، شايسته است غذاي سحري زودتر تهيه شود و پس از كمي خنك شدن در يخچال قرار داده شود و هنگام سحر دوباره خوب گرم شود.
اگر قرار است در وعده سحر از غذاهاي پخته استفاده كرد، بهتر است سحري از غذاهاي حاوي قندهاي پيچيده مثل نان، سيب‌زميني آب‌پز، ماكاروني و مقدار كمي برنج استفاده كرد. به عنوان نمونه در يك وعده سحري مناسب مي‌توان 8 تا 10 قاشق برنج دم‌پخت كم‌روغن، يك پياله خورش قورمه‌سبزي كه گوشت آن چربي كمي دارد و سبزي آن فقط تفت داده شده است استفاده كرد ولي بايد توجه داشت كه غذا نبايد ترش باشد و بسيار مناسب است كه همراه آن از سبزي خوردن استفاده كرد و در پايان يك پياله ماست و در انتهاي غذا يكي دو خرما، يك عدد ميوه و نوشيدن آب كافي فراموش نشود.
دكتر احمدرضا درستي، متخصص تغذيه
 

ماه رمضان

کلید واژه:
 

© 2003  www.momenin.org